Projekt ESA

Nasza Szkoła uczestnicy w projekcie ESA, czyli Edukacyjna Sieć Antysmogowa. Jest to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym.

 W ramach projektu utworzono sieć zaangażowanych szkół i przedszkoli, które dzięki różnorodnym materiałom edukacyjnym poszukują odpowiedzi na trzy główne pytania:

        Skąd bierze się smog?

        Jak wpływa na nasze zdrowie?

        Co każdy z nas może zrobić dla poprawy jakości powietrza?

Zobacz film o projekcie:  https://www.youtube.com/watch?v=0SOXeOOouJg

Na budynku naszej szkoły zastał zamontowany czujnik monitorujący stan powietrza atmosferycznego. Dane z czujnika znajdują się pod poniższym linkiem: https://esa.nask.pl/szkola/id/1472

Budowanie świadomości to złożony proces, dlatego wykorzystujemy w nim liczne narzędzia: mierniki, wyświetlacze i tablice informacyjne w szkołach, treści zamieszczane na stronie internetowej esa.nask.pl oraz kursy i e-lekcje dostępne na platformie e-learningowej eduESA.

Edukujemy dzieci i dorosłych po to, abyśmy jak najszybciej wszyscy mogli odetchnąć czystym powietrzem.

Projekt Edukacyjnej Sieci Antysmogowej obejmuje również rodziców uczniów. Specjalnie dla nich został przygotowany film edukacyjny na temat smogu i działań, w których uczestniczą uczniowie: https://youtu.be/ndgFKVh3ht0

 

ESA. Mierzymy się ze smogiem. Dla powietrza, dla zdrowia, dla przyszłych pokoleń!