Odpis 1% rocznego podatku

Drodzy Rodzice, Pracownicy, Absolwenci

oraz Przyjaciele Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska!

Zwracamy się do Państwa z gorącym apelem, abyście skorzystali z prawa przekazania odpisu w wysokości 1% rocznego podatku i wspólnie nieśli pomoc dzieciom i placówce oświatowej, do której uczęszczają.
Rozliczając swoje dochody za rok 2021 każdy może przeznaczyć 1% podatku na placówkę oświatową poprzez Toruńskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole (KRS – 0000121592).

Za pieniądze przekazane przez Państwa naszej placówce zakupiliśmy pomoce dydaktyczne do pracowni zawodowych, książki do biblioteki szkolnej oraz przeprowadziliśmy drobne remonty - za co serdecznie dziękujemy! Liczymy na Państwa wsparcie także w tym roku.
Szczegółowe informacje dotyczące zasad poprawnego wypełnienia Deklaracji Podatkowej (Wzór PIT-37) znajdą Państwo na stronie internetowej szkoły w zakładce STREFA RODZICA:

http://zsis.edu.pl/p,58,przekaz-1-podatku-dla-zsis

 

 

 

Ponadto, Zarząd Toruńskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole przypomina, że:

1.Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą mogą przekazać na cele pożytku publicznego dla szkoły za pośrednictwem Toruńskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole darowiznę w wysokości 6% od osiągniętego dochodu (zgodnie z art. 26 pkt. 1 ust. 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, z dnia 26.04.1991 oraz z późn. zm.)

2.Osoby prawne mogą również przekazać na cele pożytku publicznego dla szkoły za pośrednictwem Toruńskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole darowiznę w wysokości do 10% od osiągniętego dochodu (art.18, pkt. 1, ustawy z dnia 15 lutego 1992 roku o podatku dochodowym od osób prawnych)

Informujemy także, że Toruńskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole uruchomiło bezpłatny punkt weryfikowania rozliczeń PIT-37 dla podatników. W biurzeToruńskiego Stowarzyszenia Pomocy szkole przy ul. Jęczmiennej 10  (pokój nr 10 na 1 piętrze).

 W tej sprawie można kontaktować się pod numerem tel.: (56) 622-55-15 lub kom. 694 457 756.