Kontakt

87-100 Toruń ul. Batorego 43/49
tel. 56 623 13 38

sekretariat@zsis.edu.pl

Kalendarium

Wtorek, 2020-02-25

Imieniny: Almy, Cezarego
Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Artykuły

IV Forum Zawodowców

2020-02-24
Powiększ zdjęcie

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną oferowaną przez Zespół Szkół Inżynierii Środowiska podczas IV Toruńskiego Forum Zawodowców w Centrum Targowym Park w dniu 17 marca 2020 w godzinach 10.00 - 14.00.

Czytaj więcej o: IV Forum Zawodowców

Energetyczna Kariera w PGE

2020-02-21
Powiększ zdjęcie

Energetyczna Kariera to projekt firmy PGE Energia Ciepła zachęcający do podejmowania pracy w ciepłownictwie, jako atrakcyjnej i przyszłościowej branży, która ciągle się rozwija, inwestuje w pracowników i wprowadza nowoczesne technologie.

Projekt Energetyczna Kariera umożliwia uczniom naukę zawodu w rzeczywistych warunkach pracy, poznanie elektrociepłowni oraz zaznajomienie się z konkretnymi stanowiskami poprzez praktyki i staże. Ścisła współpraca ze szkołami pozwala dopasować programy kształcenia do rynkowych potrzeb polskiego ciepłownictwa. Ucząc się w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska, możesz dołączyć do zespołu PGE Toruń, który rozwija się razem z Twoim miastem i regionem.

 

 

Czytaj więcej o: Energetyczna Kariera w PGE

Dzień Nauki Polskiej

2020-02-19
Powiększ zdjęcie

19 lutego - 547 lat temu przyszedł na świat w Toruniu wybitny uczony: Mikołaj Kopernik. Sejm RP w uznaniu dla dokonań polskich naukowców ustanowił nowe święto: Dzień Nauki Polskiej. Nowe święto państwowe ma stanowić inspirację do pójścia w ślady wybitnych polskich badaczy i wzmocnić zainteresowania polską nauką. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował i przeprowadził konkurs wiedzy dotyczący polskich uczonych i najważniejszych dokonań naukowców. Reprezentanci klas rozwiązywali test, dogrywkę przeprowadziła Pani Dyrektor i wręczyła nagrody zwycięzcom.

 

Czytaj więcej o: Dzień Nauki Polskiej

Spotkanie uczniów z wolontariuszką z Włoch

2020-02-17
Powiększ zdjęcie

Czy warto korzystać z możliwości, które dają projekty unijne w ramach wolontariatu? Yes, for sure! Przekonali się dziś o tym uczniowie klasy 1Dg oraz 1Cp, którzy gościli na swojej lekcji j. angielskiego wolontariuszkę z Włoch - p. Fiorellę. Wolontariat oraz wizyty w szkole zostały zorganizowane w ramach programu komisji Europejskiej pt. "Europejski Korpus Solidarności". Uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali wystąpienia p. Fiorelli na temat kultury, kuchni, polityki, problemów migracyjnych, bezrobocia wśród młodych we Włoszech oraz na temat drogi, jaką ona sama przeszła, by znaleźć się w Polsce i pomagać dzieciom na toruńskiej Starówce. Zadawali także mnóstwo pytań o pierogi, polską pogodę, rasizm, dalsze plany, możliwości rozwoju, etc. Spotkanie to było świetną lekcją otwartości, tolerancji oraz wielokulturowości oraz treningiem umiejętności lingwistycznych - komunikowania się w języku angielskim.

 

Czytaj więcej o: Spotkanie uczniów z wolontariuszką z Włoch

Studniówka uczniów ZSIŚ

2020-02-14
Powiększ zdjęcie

Na sto dni przed maturą uczniowie tradycyjnie bawią się na balach studniówkowych. W tym roku przyszli maturzyści ZSIŚ zorganizowali swój bal w Restauracji Lokomotywa. Wykazali się kreatywnością przygotowując układ poloneza pokazowego, walca wiedeńskiego czy też udowadniając, że Mickiewicz - wielkim poetą był! Swoją studniówkę uczniowie mogą nazwać balem stulecia, gdyż odbywała się ona w wyjątkowym dniu - 18.01.2020r. - gdy Toruń święcił 100 - lecie powrotu do wolnej Polski.

 

Czytaj więcej o: Studniówka uczniów ZSIŚ