Kontakt

87-100 Toruń ul. Batorego 43/49
tel. 56 623 13 38

sekretariat@zsis.edu.pl

Kalendarium

Piątek, 2019-11-15

Imieniny: Amielii, Idalii
Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Artykuły

Debata w ramach Toruńskiego Tygodnia Tolerancji

2019-11-12
Powiększ zdjęcie

W dniu 12 listopada grupa uczniów  z klasy  2Dw, 1Bg, 1Bp  wraz z opiekunem panią Magdaleną Zarychta, uczestniczyła w Debacie z Prezydentem Panem Michałem Zaleskim w ramach Toruńskiego Tygodnia Tolerancji. Tytuł debaty to „Tolerancja - Wielokulturowość, Tolerancja - Ochrona Środowiska”. Uczestniczący w spotkaniu uczniowie z wielu toruńskich szkół mogli zadać Panu Prezydentowi przygotowane przez siebie pytania, które dotyczyły powyższego tematu. Na zakończenie debaty uczniowie wzięli udział w warsztatach tematycznie związanych z Toruńskim Tygodniem Tolerancji.

Czytaj więcej o: Debata w ramach Toruńskiego Tygodnia Tolerancji

Uroczysta Akademia z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości

2019-11-08
Powiększ zdjęcie

W poniedziałek 11 listopada przypada 101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży zaprosiły szkoły do włączenia się w akcję „Szkoła do hymnu” i odśpiewania 4-zwrotkowego hymnu narodowego w piątek, 8 listopada. W związku z przystąpieniem naszej szkoły do akcji MEN, wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami oraz Panią Dyrektor uczestniczyli w uroczystej Akademii. Po części artystycznej zebrani zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.

Czytaj więcej o: Uroczysta Akademia z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Sukces uczennicy ZSIŚ w Sztafetowych Biegach Przełajowych

2019-11-08
Powiększ zdjęcie

8 listopada 2019 r. uczniowie toruńskich szkół wzięli udział w Sztafetowych Biegach Przełajowych z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczennica naszej szkoły Julita Pęcherska z klasy 1 Dp w biegu na 800 m zajęła 2 miejsce. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

Czytaj więcej o: Sukces uczennicy ZSIŚ w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Wycieczka uczniów klas pierwszych do Nowych Jankowic

2019-11-06
Powiększ zdjęcie

Dnia 6 listopada b.r. odbył się kolejny wyjazd uczniów technikum weterynaryjnego do Nowych Jankowic. Podczas wycieczki jej uczestnicy mogli obserwować proces technologiczny produkcji mleka i materiału hodowlanego. Część chętnych osób podjęło się próby badania rektalnego, osłuchiwania, opukiwania i omacywania węzłów chłonnych. Uczniowie klas weterynaryjnych mieli okazję zapoznać się z zapachem i i strukturą pasz, którymi karmione są zwierzęta.

Czytaj więcej o: Wycieczka uczniów klas pierwszych do Nowych Jankowic

Akcja "Wrzuć pluszaka dla dzieciaka"

2019-10-23
Powiększ zdjęcie

Zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce prezentów dla dzieci z "Piernikowego Miasteczka".

 

Czytaj więcej o: Akcja "Wrzuć pluszaka dla dzieciaka"