Kontakt

87-100 Toruń ul. Batorego 43/49
tel. 56 623 13 38

sekretariat@zsis.edu.pl

Kalendarium

Sobota, 2020-09-26

Imieniny: Cypriana, Justyny
Jesteś tutaj: Start / Wydarzenia / Aktualności

Aktualności

Artykuły

Dzień kobiet 2020

2020-03-20
Powiększ zdjęcie

Już nie mogłyśmy doczekać się przedstawienia, przygotowanego przez kolegów z okazji naszego święta. Chłopcy zaskoczyli nas scenariuszem i swoimi artystycznymi popisami. Mogłyśmy posłuchać Zenka: „Przez twe oczy zielone”, „Całuj mnie” Pawła Kukiza, "Wszystko czego dziś chcę" Izabeli Trojanowskiej w jej mini spódniczce, zespołu Abba i wielu innych.
Prowadzący spotkanie brawurowo wprowadzili nas w świat żywiołów (ziemi, wody, ognia, powietrza i wiatru), do których przyporządkowali każdą z nas na podstawie naszych cech charakteru - musimy przyznać, że trafiali w dziesiątkę.

Zwieńczeniem imprezy był konkurs na Super Dziewczynę Internatu - Super Dziewczyną Internatu została Zuzia. Gratulujemy!

Czytaj więcej o: Dzień kobiet 2020

Walentynki

2020-02-19
Powiększ zdjęcie

Wszyscy mieszkańcy internatu, którzy chcieli wyznać uczucia swojej drugiej połowie lub sympatii, mogli skorzystać z poczty walentynkowej. Ci którzy otrzymali Walentynkę często byli zaskoczeni i oczywiście zadowoleni.

 

Czytaj więcej o: Walentynki

Jasełka w Teatrze Baj Pomorski

2019-12-19
Powiększ zdjęcie

Dzień po spotkaniu wigilijnym w internacie wychowankowie udali się do Teatru Baj Pomorski, by obejrzeć jasełka przygotowane przez Fundację „Światło”.

 

Czytaj więcej o: Jasełka w Teatrze Baj Pomorski

Uroczyste Spotkanie Wigilijne

2019-12-18
Powiększ zdjęcie

Tegoroczne spotkanie wigilijne jak co roku przebiegało w uroczystej atmosferze odświętnie ubranych wychowanków, pięknie podanych potraw wigilijnych oraz zaproszonych gości. W tym roku wszystkie potrawy przebiły pierogi z kapustą i grzybami przygotowane przez nasze panie kucharki.

Po części poetyckiej spotkania uczciliśmy minutą ciszy pamięć naszego, nieżyjącego wychowanka Kacpra.
Po wysłuchaniu ewangelii przeczytanej przez zaproszonego księdza i odśpiewanej wspólnie kolędzie, podzieliliśmy się razem z zaproszonymi gośćmi opłatkiem. W tym roku na spotkanie przyszli dyrektorzy: Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska, VII LO, XIII LO oraz trenerzy kolarstwa i hokeja.

Na zakończenie całego spotkania młodzież otrzymała trudne do udźwignięcia słodkie upominki.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

Czytaj więcej o: Uroczyste Spotkanie Wigilijne

Mikołajki

2019-12-12
Powiększ zdjęcie

Mikołaj co roku przychodzi do nas ze swoimi Śnieżynkami i wręcza mikołajkowe prezenty. Śnieżynki w tym roku okazały się wyjątkowo pomocne, ponieważ było bardzo dużo paczek do rozdania...

 

Czytaj więcej o: Mikołajki