Kontakt

87-100 Toruń ul. Batorego 43/49
tel. 56 623 13 38

sekretariat@zsis.edu.pl

Kalendarium

Sobota, 2020-06-06

Imieniny: Laury, Laurentego
Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Wielkanocne maskotki

2020-04-06
Powiększ zdjęcie

Dziś chciałabym zaproponować Wam rękodzieło z wykorzystaniem maszyny do szycia. Zapewne Wasze mamy potrafią ją obsługiwać i będą mogły Was wesprzeć w działaniu. A może przy okazji „połkniecie bakcyla” i „zarazicie się” szyciem?

Wykonamy- WIELKANOCNE KURY I ZAJĄCA Z TKANINY. 

  1. Na początek na brystolu rysujemy szablony (przykładowe możemy pobrać z:

https://jolinka.blogspot.com/2010/02/fotokurs-filcowa-kura.html, https://jolinka.blogspot.com/2010/02/fotokurs-filcowa-kura.html

i wydrukować w powiększeniu lub samemu zmienić ich rozmiar).  

Czytaj więcej o: Wielkanocne maskotki

Polskie Tradycje Wielkanocne

2020-04-06
Powiększ zdjęcie

Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i budzący się do życia świat przyrody splatają się w jedno. Źródło pochodzenia tych radosnych świąt to wiara chrześcijan w zmartwychwstanie Jezusa, ale współcześnie tradycje wielkanocne kultywują również osoby niewierzące. W praktyce ogromna większość z Was zasiądzie do świątecznego stołu w Wielką Niedzielę. Warto przypomnieć sobie znaczenie niektórych  symboli i zwyczajów, które praktykujemy. Niektóre z nich mają historię sięgającą średniowiecza!

Niedziela Palmowa

Konkursu na największą palmę odbywa się co roku  w Lipnicy Murowanej. Ostatnia zwyciężczyni mierzyła 32 metry! Sama tradycja wykonywania i święcenia palm wywodzi się z Francji z VII wieku a pierwsze zapiski o tym święcie z IV wieku. Ta tradycja rozpoczyna Wieki Tydzień i symbolizuje uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Wtedy witany On był liśćmi palm, które nota bene nie przypominają współczesnych .

Czytaj więcej o: Polskie Tradycje Wielkanocne

Operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych

2020-04-06
Powiększ zdjęcie

Propozycja kształcenia dla uczniów zainteresowanych Szkołą Branżową: Operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Absolwent w zawodzie operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych w trakcie kształcenia zdobywa następujące umiejętności: użytkowania maszyn, urządzeń i narzędzi stosowanych w procesie przetwórstwa tworzyw sztucznych; wytwarzania wyrobów z tworzyw sztucznych; nadzorowania i kontrolowania procesów produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych; wykonywania przeglądów, regulacji oraz konserwacji maszyn, urządzeń i narzędzi stosowanych w przetwórstwie tworzyw sztucznych.

Czytaj więcej o: Operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych