Koszykarze podtrzymują zwycięską passę

Zespół koszykarzy z ZSIŚ nie chciał zostać w cieniu kolegów od piłki kopanej i w bardzo efektownym stylu wygrał dwa bardzo cenne mecze ligowe.

Na początek trafili na reprezentację IVLO. Nasi Panowie postawili bardzo szczelną obronę strefową, raz po raz przechwytując piłki i skutecznie kończyli kontrataki. Pierwszą kwartę wygrali 17-0, a pierwsze punkty przeciwnicy zdobyli dopiero przy stanie 20-0. Popularna „czwórka” straciła całkowicie ochotę do gry, ostatecznie ulegając „Inżynierii” 50-24. Drugi mecz był bardziej wyrównany, ale pod koniec pierwszej kwarty, wróciliśmy na właściwe tory. Koszykarze z ZSIŚ zdominowali grę podkoszową i z każdą minutą powiększali przewagę nad „Samochodówką”, która ostatecznie została pokonana 69-26. Dużym plusem tych spotkań jest coraz większa pewność siebie, co widać w naszej grze. Przeciwnicy podchodzą do nas z dużym respektem i coraz głośniej słychać, jakoby ZSIŚ było „czarnym koniem” ligi. Póki co 5 miejsce w tabeli i 3 spotkania do końca pierwszej części rozgrywek. Być może Chłopacy zapiszą nową kartę w historii ZSIŚ nawiązując do wielkich, ale już bardzo odległych tradycji koszykarskich z „Melioraka”.