II Kolejka Siatkarskiej Ligi Szkół Średnich

Dnia 21 listopada 2017 r. na kolejnych zmaganiach rozgrywek piłki siatkowej udaliśmy się do sąsiadów zza miedzy z „BLOKU”. Tam zmagania były już o stopień trudniejsze. Mecze stały na wysokim poziomie sportowym, długie wymiany i spektakularne ataki, skuteczne i widowiskowe bloki to mogło podobać się publiczności.

Gospodarz okazał się gościnny w pierwszym secie i dość gładko wygraliśmy do 17. Potem zaczęły się schody. Przeciwnik czytał naszą grę i to BLOK wygrał drugiego seta. Na szczęście dramatyczny tie-break przypieczętowaliśmy na swoją korzyść. Po krótkiej przerwie kolejny mecz graliśmy z ZSS. Tam po równie pasjonujących długich wymianach ostatecznie ulegliśmy - przewaga 25-27. W kolejnym secie już wyczerpani wcześniejszymi potyczkami nie byliśmy w stanie grać na tym poziomie, ostatecznie przegrywając z „samochodówką” 2:0. Mimo wszystko utrzymaliśmy się w lidze, pniemy się w górę tabeli, a każdy mecz jest możliwością lepszego zgrania, co w kontekście następnych kolejek, a także tradycyjnego turnieju w Brodnicy powinno przynieść wymierne efekty.

P.S. Zgranie jest coraz lepsze, w rozegranym 23 listopada 2017 r. sparingu z kolegami z BLOKU odnieśliśmy pewne zwycięstwo 3:1.