Kontakt

87-100 Toruń ul. Batorego 43/49
tel. 56 623 13 38

sekretariat@zsis.edu.pl

Kalendarium

Niedziela, 2021-01-24

Imieniny: Felicji, Roberta

Informacje na czas zawieszenia zajęć

Artykuły

Stołówka w świątecznej odsłonie

2020-12-21
Powiększ zdjęcie

Świąteczny i zimowy wystrój internatu powoli wprowadza nas w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Zagościł on także w naszej stołówce. W ostatnich dniach w świątecznej atmosferze  spożywaliśmy przepyszne potrawy, które przypomniały nam coroczne, pełne podniosłej, a zarazem radosnej atmosfery spotkania wigilijne, za którymi zatęskniliśmy.
Święty Mikołaj jak, co roku pamiętał o prezentach dla nas.  

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku w pełnym składzie uda nam się wspólnie przeżyć ten przedświąteczny czas.

Czytaj więcej o: Stołówka w świątecznej odsłonie

Święta inne niż zwykle

2020-12-15
Powiększ zdjęcie

„Przy świątecznym stole
ciepło nam i dobrze
choćby na nim tylko były:
- ta jedna jedyna
gałązka zielonej jedliny
- ten kęs chleba
serdecznie dzielony
i w uśmiechniętym oku
nagła kropla słonej wody”

Zbliża się piękny czas, na który zwykle oczekujemy wiele miesięcy. To właśnie w Boże Narodzenie spotykamy się z bliskimi przy wspólnym stole, by celebrować magiczne chwile. Jednak w tym roku jest zupełnie inaczej.

Czytaj więcej o: Święta inne niż zwykle

Konkurs - świąteczne zdjęcie

2020-12-15
Powiększ zdjęcie

Kochani ten przedświąteczny czas w tym roku jest dla Nas wszystkich bardzo trudny. Co roku o tej porze razem stroiliśmy choinkę, robiliśmy konkurs na najładniejszą świąteczną kartkę i Wasz ulubiony konkurs na wystój pokoju. W tym roku nie udało Nam się tego zrealizować, ale mam dla Was inną propozycję, żeby choć trochę poczuć razem z Wami magię świąt. Do 31 grudnia wysyłajcie  na mój adres email a.janicka@onet.eu Wasze świąteczne zdjęcia np. przy choince, w przebraniu Mikołaja lub podczas przygotowywania potraw świątecznych. Może chociaż w taki sposób będziemy mogli choć przez chwilę poczuć, że jesteśmy razem.

 Dla zachęty, poniżej zamieszczamy zdjęcie naszej tegorocznej, internatowej choinki.

Agnieszka Janicka-Wrzecionkowska

Czytaj więcej o: Konkurs - świąteczne zdjęcie

„SOS Wioski Dziecięce”

2020-12-10
Powiększ zdjęcie

Pomimo okrojonego składu młodzieży w internacie udało nam się pomyślnie przeprowadzić kolejną edycję loterii fantowej „SOS Wioski Dziecięce”. Wartościowe i słodkie fanty skłoniły wychowanków oraz wychowawców do wykupywania losów, z których zebrana kwota przeznaczona zostanie na pomoc osamotnionym i potrzebującym dzieciom. Mamy nadzieję, że nasza akcja wywoła chociaż jeden uśmiech na twarzy dzieci...

Czytaj więcej o: „SOS Wioski Dziecięce”

Andrzejki

2020-12-10
Powiększ zdjęcie

Andrzejki w tym roku nie były tak huczne jak w ubiegłym, ale równie emocjonujące, a to za sprawą m.in. wróżb w ciasteczkach, przekłuwania serca z imieniem ukochanej osoby, liczby urodzenia i innych.
Ponadto wyjątkowy nastrój całemu wydarzeniu nadawał czarodziejski i tajemniczy wystrój miejsca, w którym odbywały się wróżby.

Czytaj więcej o: Andrzejki