Kontakt

87-100 Toruń ul. Batorego 43/49
tel. 56 623 13 38

sekretariat@zsis.edu.pl

Kalendarium

Wtorek, 2021-04-13

Imieniny: Artemona, Justyny

Nauka zdalna - wsparcie psychologiczno-pedagogiczne

Artykuły

Kampania społeczno-edukacyjna „Nastoletnia depresja” – „Nie pozwól dziecku wylogować się z życia”

2021-02-22
Powiększ zdjęcie

15. edycja kampanii społeczno-edukacyjnej Forum Przeciw Depresji jest realizowana pod hasłem „Nastoletnia depresja. Życie w trybie online/offline – nie pozwól dziecku wylogować się z życia”. Celem przedsięwzięcia jest uwrażliwienie dorosłych na problem depresji wśród nastolatków. Uczestnicy kampanii dowiedzą się m.in.: jak rozpoznać chorobę u dziecka, jak z nim rozmawiać i wspierać w chorobie oraz gdzie szukać pomocy.

Ważnym aspektem akcji jest przedstawienie wpływu pandemii na zdrowie psychiczne nastolatków. Warto podkreślić, że 15. edycja kampanii została przygotowana w odpowiedzi na bieżące problemy, które wynikają m.in. z konieczności pozostawania w domu czy ograniczenia kontaktów rówieśniczych.

Więcej na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/kampania-spoleczno-edukacyjna-nastoletnia-depresja--nie-pozwol-dziecku-wylogowac-sie-z-zycia

 

Czytaj więcej o: Kampania społeczno-edukacyjna „Nastoletnia depresja” – „Nie pozwól dziecku wylogować się z życia”

Poradnia on-line „Zawsze Jest Jakieś Wyjście”

2021-02-08
Powiększ zdjęcie

Poradnia on-line „Zawsze jest jakieś wyjście” łączy użytkowników poszukujących pomocy: psychologicznej, pedagogicznej, terapeutycznej ze specjalistami oraz instytucjami publicznymi, które taką pomoc zapewniają. Umożliwia współpracę wielosektorową na rzecz pomocy dziecku i rodzinie. Poza indywidualnym spotkaniem umożliwia specjalistom wspólną grupową konsultację dotyczącej podopiecznego.

Osoby potrzebujące pomocy, korzystając z wyszukiwarki w postaci interaktywnej mapy Polski, mogą znaleźć odpowiedniego dla siebie specjalistę i zarezerwować termin spotkania. Ponadto poradnia posiada bazę wiedzy, w której są zamieszczone artykuły, prezentacje, informacje i scenariusze zajęć.

Aby zarejestrować się na portalu poradni on-line należy wejść na stronę „Zawsze Jest Jakieś Wyjście”.

Czytaj więcej o: Poradnia on-line „Zawsze Jest Jakieś Wyjście”

Sobota dla Rodzica

2021-01-29
Powiększ zdjęcie

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Toruniu zaprasza rodziców na indywidualne konsultacje ze specjalistami poradni.
Termin 20.02.2021 godz.10.00 - 14.00
Konsultacje mają na celu omówienie wątpliwości dotyczących funkcjonowania dziecka, wsparcie rodziców oraz udzielenie porad dotyczących:

- problemów emocjonalnych dzieci i młodzieży
- mutyzmu
- zaburzeń integracji sensorycznej
- trudności w nauce matematyki
- trudności w nauce czytania i pisania
- gotowości szkolnej.

 Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną konieczne jest wcześniejsze zarejestrowanie się na spotkanie. Konsultacje odbędą się na terenie poradni (ul. Kosynierów Kościuszkowskich 6), o umówionej godzinie. Przed spotkaniem trzeba będzie uzupełnić ankietę epidemiologiczną.
Rejestracja telefoniczna od 8.02 do 17.02.2021 r:
tel. stacjonarny  56 622 46 17, 56 648 10 41
tel. mobilny 798 855 963          

Serdecznie zapraszamy
Alina Jaworska
wz. Dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Toruniu

Czytaj więcej o: Sobota dla Rodzica

Bezpłatna pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży w Toruniu

2021-01-18
Powiększ zdjęcie

W Toruniu rozpoczął właśnie swoją działalność Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży. W ośrodku przyjmują psychologowie i psychoterapeuci zajmujący się dziećmi, młodzieżą i rodzinami w zakresie szerokiego spektrum problemów emocjonalnych i psychicznych.
Ośrodek jest otwarty codziennie, od poniedziałku do piątku. Pomoc jest bezpłatna, finansowana przez NFZ – wystarczy zadzwonić i umówić się.
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego 56 66 00 114 lub email: odim@remedis.pl
Więcej:
http://www.remedis.pl/psychoterapia/aktualnosci/31,oznrodek-dla-dzieci-i-mzzodziezzy-rozpoczyna-dziazzalnoznsl

Czytaj więcej o: Bezpłatna pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży w Toruniu

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych

2021-01-05
Powiększ zdjęcie

W okresie ferii zimowych uczniowie i rodzice mogą korzystać ze wsparcia, jakie oferują poradnie psychologiczno-pedagogiczne. Cały czas funkcjonuje także bezpłatna infolinia 800 080 222 z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Ponadto – w odpowiedzi na zagrożenia wynikające ze stanu pandemii – powstała poradnia on-line „Zawsze Jest Jakieś Wyjście”. Rozpocznie ona swoją działalność 1 stycznia 2021 r.

Szczegółowe informacje na stronie MEN:
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/pomoc-psychologiczno-pedagogiczna-dla-dzieci-i-mlodziezy-w-okresie-ferii-zimowych

Także Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Toruniu oferuje pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla dzieci i młodzieży także w okresie ferii zimowych. W ramach pomocy młodzież szkolna może korzystać z:

  • Infolinii dla dzieci i młodzieży – infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00 pod numerem telefonu - 514 333 989.
  • Dyżuru telefonicznego dla rodziców - we wtorki i czwartki w godzinach 16:00-18:00 pracownicy PPP pełnią dyżur pod numerem telefonu 509 919 079.
  • Możliwości spotkania w Poradni z terapeutą w sytuacji kryzysowej - w celu ustalenia terminu wizyty należy zarejestrować się pod numerami  telefonu: 56 622 46 17 lub 798 855 963.

    https://www.torun.pl/pl/wsparcie-psychologiczne-podczas-ferii
Czytaj więcej o: Pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych

Radzenie sobie ze stresem szkolnym i egzaminacyjnym

2020-12-21
Powiększ zdjęcie

Badania wskazują, że najwięcej sytuacji stresujących w szkole wiąże się z egzaminami i klasówkami.

Ja sobie z tym radzić? Obejrzyj prezentację.

Radzenie sobie ze stresem szkolnym

Czytaj więcej o: Radzenie sobie ze stresem szkolnym i egzaminacyjnym

NAUKA ZDALNA Z WYKORZYSTANIEM KOMPUTERA

2020-11-12

Miejsce pracy
Bardzo ważne dla Twojego zdrowia jest to, by w sposób prawidłowy korzystać ze sprzętu komputerowego na którym będziesz pracować oraz odpowiednio go ustawić.

 Monitor powinien znajdować się w odległości 40 do 75 cm od Twojego wzroku. Najlepiej, gdy górna krawędź monitora będzie się znajdować powyżej naszego poziomu oczu. Ważne jest też to, by ekran monitora ustawić tak, by nie padało na niego bezpośrednio światło słoneczne.

Dobra organizacja pracy podczas nauki zdalnej

Czytaj więcej o: NAUKA ZDALNA Z WYKORZYSTANIEM KOMPUTERA