Kontakt

87-100 Toruń ul. Batorego 43/49
tel. 56 623 13 38

sekretariat@zsis.edu.pl

Kalendarium

Wtorek, 2019-12-10

Imieniny: Danieli, Bohdana

Konkurs Przyrodniczo - Techniczny "Od przyrodnika do technika"

 

 

Zapraszamy do udziału w II edycji Konkursu Przyrodniczo – Technicznego pod hasłem „Od przyrodnika do technika” organizowanej przez Zespół Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu, pod patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty Pana Marka Gralika, Prezydenta Miasta Torunia Pana Michała Zaleskiego oraz Pana Janusza Zemke, Posła do Parlamentu Europejskiego. Konkurs skierowany jest do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz klas trzecich szkół gimnazjalnych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.

Celem Konkursu Przyrodniczo – Technicznego jest uwrażliwienie młodzieży na problemy związane z ochroną środowiska przyrodniczego, zwrócenie uwagi na kwestie związane z ochroną środowiska integrującej się Europy, rozwijanie poczucia współodpowiedzialności za środowisko naturalne, a także rozwijanie zainteresowań zawodowych uczniów i podkreślenie znaczenia zawodów technicznych.


Konkurs Przyrodniczo – Techniczny składa się z trzech etapów:

  • Etap I – pisemny: „Test EKO” przeprowadzany jest przez szkoły na podstawie przesłanych przez Zespół Szkół Inżynierii Środowiska 20 pytań testowych. Pytania będą dotyczyły następujących kategorii: Środowisko i technika, Zielony krajobraz, Czysta energia, Zwierzęta towarzyszące i Unia Europejska. Rozegrany zostanie do 28 lutego 2019 r.

       Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie wypełnionego protokołu z przebiegu I etapu (eliminacje szkolne) do 5 marca 2019 r.:

  • faxem 56 62 305 70
  • pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@zsis.edu.pl
  • w wersji papierowej na adres: Zespół Szkół Inżynierii Środowiska, ul. Batorego 43/49, 87-100 Toruń

          ~> w temacie e-mail lub na kopercie: Konkurs Przyrodniczo - Techniczny

  • Etap II „Świat wokół mnie” (odbędzie się 22 marca 2019 r. o godz. 10:00) – pisemny; biorą w nim udział uczniowie wyłonieni w drodze eliminacji przeprowadzonych w szkołach (od 1 do 5 uczniów z każdej szkoły).
  • Finał konkursu czyli III etap „DIY czyli zrób to sam” (odbędzie się 22 marca 2019 r.) polega na wykonaniu przez 6 najlepszych uczniów, wytypowanych na podstawie testu II etapu konkursu, zadań na stanowisku wykorzystując dostępne wskazówki w ramach w/w 5 kategorii.

 

Pliki do pobrania

- Regulamin Konkursu Przyrodniczo - Technicznego "Od przyrodnika do technika"

- Zagadnienia na Konkurs Przyrodniczo - Technicznego "Od przyrodnika do technika"