Kontakt

87-100 Toruń ul. Batorego 43/49
tel. 56 623 13 38

sekretariat@zsis.edu.pl

Kalendarium

Sobota, 2019-12-07

Imieniny: Agaty, Dalii
Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Artykuły

Konferencja podsumowująca praktyki zagraniczne uczniów

2019-12-05
Powiększ zdjęcie

W czwartek 05.12 2019 w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu odbyła się konferencja podsumowująca praktyki zagraniczne uczniów, które odbywali w maju 2019r w Słowenii oraz Hiszpanii w ramach projektu „Europejskie praktyki zawodowe toruńskich techników inspiracją i szansą zdobycia kluczowych umiejętności innowacyjnego gospodarowania naturalnymi zasobami przyrody” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor kształcenie i szkolenia zawodowe.

 

Czytaj więcej o: Konferencja podsumowująca praktyki zagraniczne uczniów

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

2019-12-03
Powiększ zdjęcie

Magdalena Kaczyńska z klasy 3 DW jest kolejną stypendystką w naszej szkole. W dniu dzisiejszym otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane uczniom, którzy uzyskali w poprzednim roku szkolnym bardzo wysokie wyniki w nauce. Gratulujemy Magdzie i życzymy kolejnych sukcesów!

 

Czytaj więcej o: Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Szkolenie produktowe firmy Gebo Technika International

2019-12-03
Powiększ zdjęcie

W zeszłym tygodniu odbyło się w naszej szkole szkolenie produktowe firmy Gebo Technika International dla uczniów klasy IV BC kształcących się na profilu Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej w zakresie połączeń hydraulicznych za pomocą złączek, kształtek i specjalnych rur karbowanych. Przedstawiciel firmy zaprezentował złączki zaciskowe z żeliwa ciągliwego umożliwiające łączenie rur stalowych bez spawania lub nacinania gwintu.

Czytaj więcej o: Szkolenie produktowe firmy Gebo Technika International

Akademia Młodego Instalatora w ZSIŚ

2019-12-02
Powiększ zdjęcie

Po raz kolejny nasi uczniowie wzięli udział w szkoleniu organizowanym przez firmę KOSPEL S.A., które poprowadził pan Arkadiusz Świerad. Firma od wielu lat wspiera edukację zawodową młodzieży. Od roku szkolnego 2017/2018 prowadzi program Akademia Młodego Instalatora, a nasza szkoła współpracuje z firmą KOSPEL od 3 lat. Celem programu jest zapewnienie uczniom szkół technicznych, kształcącym się na kierunkach związanych z instalacjami sanitarnymi i grzewczymi, praktycznego kontaktu z najnowszymi rozwiązaniami z zakresu techniki grzewczej.

 

Czytaj więcej o: Akademia Młodego Instalatora w ZSIŚ

Spotkanie w ramach kampanii społecznej #EUandME

2019-12-01
Powiększ zdjęcie

W piątek 29.11.2019r. w naszej szkole odbyło się spotkanie informacyjne w ramach kampanii społecznej Komisji Europejskiej #EUandME. Szkołę odwiedzili: Ewa Modzelewska i Krzysztof Nalepa (przedstawiciele Komisji Europejskiej w Polsce), Robert Smoleń (m.in. prezes Polskiego Stowarzyszenia Prointegracyjnego-Europa, były poseł do Parlamentu Europejskiego) oraz studenci: Izabela Podgórska i Paolo Tinti. Po przedstawieniu prezentacji był czas na pytania, a w ostatniej części spotkania na żywą dyskusję, nie tylko o sprawach związanych z Unią Europejską, ale także dotyczącą aktualnej sytuacji politycznej Polski.

 

Czytaj więcej o: Spotkanie w ramach kampanii społecznej #EUandME