Kontakt

87-100 Toruń ul. Batorego 43/49
tel. 56 623 13 38

sekretariat@zsis.edu.pl

Kalendarium

Sobota, 2020-06-06

Imieniny: Laury, Laurentego
Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Festyn „Barwy Lata, Dary Jesieni”, Święto Ziemniaka, Krajowe Dożynki Ekologiczne

2019-09-14
Powiększ zdjęcie

Uczniowie Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska co roku angażują się w przygotowanie festynu pn. "Barwy lata, dary jesieni" w Przysieku. Festyn połączony jest z piknikiem ekologicznym i świętem ziemniaka. Uczniowie wykonują okolicznościowe dekoracje oraz ustawiają stanowiska wystawowe. Podczas festynu będzie można skosztować regionalnych potraw z ziemniaka czy nabyć produkty ekologiczne. Całość uświetnią występy zespołów ludowych. Zapraszamy do udziału w Festynie i życzymy miłej zabawy!

 

Czytaj więcej o: Festyn „Barwy Lata, Dary Jesieni”, Święto Ziemniaka, Krajowe Dożynki Ekologiczne

IX Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Architekturze Krajobrazu w Gdańsku

2019-09-14
Powiększ zdjęcie

Troje uczniów reprezentujących technikum architektury krajobrazu w dniach 12-13 września 2019 wzięło udział w Finale IX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Architekturze Krajobrazu w Gdańsku. W tym roku tematem przewodnim były "Ogrody terapeutyczne". Nasi uczniowie przygotowali projekt, następnie przedstawili go jury. Adam Kokoszka uczeń klasy 4 AA zajął 5 miejsce w indywidualnym etapie Konkursu. Gratulujemy Adamowi, a drużynie życzymy powodzenia podczas kolejnych edycji konkursu.

 

Czytaj więcej o: IX Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Architekturze Krajobrazu w Gdańsku

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

2019-09-14

                                                 SZANOWNI RODZICE !

 Miło nam poinformować Państwa, że nasza szkoła przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W związku z tym zostały nam przyznane fundusze w wysokości 15 000 zł na zakup współczesnej literatury pięknej.

Celem programu jest wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczennic i uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa, w tym zakup nowości wydawniczych i imprezy biblioteczne.

 

Czytaj więcej o: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

WSPARCIE DLA SCHRONISKA

2019-09-14
Powiększ zdjęcie

W trosce o bezdomne zwierzęta z toruńskiego schroniska, nasz internat przekazał do przytułku kołdry, poduszki i koce. Mamy nadzieję, że ogrzeją i umilą pobyt zwierzaków w schronisku zwłaszcza, że zbliżają się chłodne i ponure jesienne dni...

 

 

Czytaj więcej o: WSPARCIE DLA SCHRONISKA

Uroczysta gala wręczenia Stypendiów z Powiatowego Funduszu Stypendialnego

2019-09-14
Powiększ zdjęcie

W piątek 13 września 2019 r. najzdolniejsi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatu toruńskiego odebrali okolicznościowe dyplomy potwierdzające przyznanie stypendium. Spotkanie miało miejsce w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Chełmży, przy ul. Generała Józefa Hallera 25. W bieżącym roku szkolnym stypendium Starosty Toruńskiego z Powiatowego Funduszu Stypendialnego otrzymywać będzie 302 uczniów, w tym duża grupa uczniów z ZSIŚ.

Czytaj więcej o: Uroczysta gala wręczenia Stypendiów z Powiatowego Funduszu Stypendialnego