Kontakt

87-100 Toruń ul. Batorego 43/49
tel. 56 623 13 38

sekretariat@zsis.edu.pl

Kalendarium

Wtorek, 2020-08-11

Imieniny: Luizy, Włodzmierza
Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Praktyki zawodowe w Hiszpanii

2019-05-30
Powiększ zdjęcie

Praktyki uczniów ZSIŚ w Hiszpanii powoli odbiegają końca. Obydwa kierunki zdobywają wiedzę poprzez wykonywane prace. W przypadku Odnawialnych Źródeł Energii są to ukończone projekty domu klimatycznego 3D, wykonane instalacje elektryczne, solarne oraz pomp wodnych, a także nadal trwające prace nad instalacją solarną na zbudowanym przez uczniów domku. Inżynieria Środowiska wykonuje projekty nawodnienia, zapoznaje się z konserwacją obiektów oraz uczestniczy w naprawach oraz wymianach instalacji.

 

 

Czytaj więcej o: Praktyki zawodowe w Hiszpanii

Praktyki zawodwe w Hiszpanii - ciąg dalszy

2019-05-30
Powiększ zdjęcie

W ramach praktyk uczniowie z kierunku Odnawialnych Źródeł Energii wraz ze swoim tutorem odbyli dwa wyjścia. Jednym z nich było odwiedzenie różnych form solarnych m.in. wieży solarnej ABENGOA, farmy solarnej, zwierciadła skupiającego. Podczas drugiego wyjścia weszliśmy na konstrukcję Las Setas de Sevilla, z której mogliśmy podziwiać piękną panoramę Sevilli.

 

Czytaj więcej o: Praktyki zawodwe w Hiszpanii - ciąg dalszy

Nasi uczniowie uczestnikami święta Feria de Abril w Hiszpanii

2019-05-30
Powiększ zdjęcie

Pobyt w Hiszpanii to dla uczniów także możliwość zdobywania wiedzy o kulturze i obyczajach mieszkańców Sevilli. Nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w ważnym święcie jakim jest Feria de Abril. Na długo zapamiętają kolorowe stroje oraz wspaniałą atmosferę panującą w całym mieście. Kolejnym krokiem do poznania tutejszej kultury było uczestniczenie w przygotowaniu tradycyjnej potrawy jaką jest Paella. Wszyscy uczniowie mogli spróbować swoich sił w przygotowaniu dania. Ważnym doświadczeniem był również pokaż flamenco.

 

Czytaj więcej o: Nasi uczniowie uczestnikami święta Feria de Abril w Hiszpanii