Kontakt

87-100 Toruń ul. Batorego 43/49
tel. 56 623 13 38

sekretariat@zsis.edu.pl

Kalendarium

Wtorek, 2020-08-11

Imieniny: Luizy, Włodzmierza
Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Uczniowie drugiej klasy kierunku TECHNIK INŻYNIERII ŚRODOWISKA I MELIORACJI uczestnikami programu pilotażowego

2019-05-22
Powiększ zdjęcie

Rozwijamy się cały czas.
Uczniowie drugiej klasy kierunku TECHNIK INŻYNIERII ŚRODOWISKA I MELIORACJI, jako jedna z niewielu klas w Polsce biorą udział w specjalnym programie pilotażowym. W ramach tego uczestniczą w zajęciach praktycznych mających za zadanie wypracowania nowych, innowacyjnych programów nauczania dla ich zawodu.
Pierwsze zajęcia odbyły się w Chełmży, gdzie MELBUD - partner naszej szkoły wykonuje sieć wodociągową, kanalizacji sanitarnej i deszczowej.
Niebawem dalsza część relacji z pilotażu ...

 

Czytaj więcej o: Uczniowie drugiej klasy kierunku TECHNIK INŻYNIERII ŚRODOWISKA I MELIORACJI uczestnikami programu pilotażowego

Patrycja Łukiewska brązową medalistką Indywidualnych Mistrzostw Torunia w Lekkoatletyce

2019-05-22
Powiększ zdjęcie

Podczas Indywidualnych Mistrzostw Torunia w Lekkiej Atletyce, które odbyły się 22 maja 2019r. uczennica Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska Patrycja Łukiewska z klasy 2DW zajęła III miejsce w pchnięciu kulą. Już w pierwszej próbie uczennica pchnęła kulę na odległość 8,89 m. To nie pierwszy sukces Patrycji. W zeszłym roku w Jabłonowie Pomorskim podczas Wojewódzkich Zawodów Lekkoatletycznych uczennica zdobyła złoty medal w rzucie oszczepem. W tym roku liczymy na powtórzenie sukcesu, być może podwójnego. Wyniki Patrycji napawają nas optymizmem.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

Czytaj więcej o: Patrycja Łukiewska brązową medalistką Indywidualnych Mistrzostw Torunia w Lekkoatletyce

Uczniowie klasy II BC uczestnikami spotkania dotyczącego zmian klimatycznych

2019-05-22
Powiększ zdjęcie

W dniu 20.05.2019 r. pani dr hab. Ewa Bińczyk, profesor UMK odwiedziła naszą szkołę oraz wygłosiła krótki wykład na temat zmian klimatycznych. Tematyka spotkania bardzo silnie wiązała się z profilem kształcenia naszej szkoły. Klasa II BC miała niezwykłą okazję zapoznania się z tematyką książki napisanej przez panią Bińczyk pt. „Epoka człowieka. Retoryka i marazm antropocenu”. Autorka opowiedziała o genezie pomysłu napisania takiej książki, o procesie jej tworzenia oraz niezwykłym zainteresowaniu, z jakim spotkało się jej wydanie.

 

Czytaj więcej o: Uczniowie klasy II BC uczestnikami spotkania dotyczącego zmian klimatycznych