Kontakt

87-100 Toruń ul. Batorego 43/49
tel. 56 623 13 38

sekretariat@zsis.edu.pl

Kalendarium

Piątek, 2019-05-24

Imieniny: Joanny, Zdenka
Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

"Jedna kropla zła nasącza jadem całe nasze dobro"

2019-03-07
Powiększ zdjęcie

Cytat z dramatu Williama Shakespeara pt. "Hamlet" najpełniej oddaje dramat księcia duńskiego zmuszonego przez okoliczności - zabójstwo jego ojca - do podjęcia decyzji: mścić się na jego mordercach czy też zaniechaniać jakichkolwiek działań. Hamlet ukazany w spektaklu to inteligentny, zdeterminowany człowiek, który dąży do odkrycia prawdy ("Można zwariować od tego udawania wariata"). Historia zaprezentowana przez toruńskich aktorów jest czytelna lecz niełatwa, być może jest to efekt skrócenia akcji sztuki, szczególnie jej ostatnich scen.
To co uczniom oraz opiekunom spodobało się najbardziej, to koncepcja widowni rozlokownej na scenie - aktorzy grają na cztery strony oraz niesamowita scenografia, celowe wykorzystanie światła i ciemności, dźwięków, zgrzytów i odgłosów dzwonów dobiegających z zewnątrz budynku. Reżyser uzyskał ciekawy efekt dzięki wykorzystaniu pianin, które "grają" rolę trumny, tronu, mebla oraz wprowadzenie chóru. Gorąco zachęcamy do obejrzenia spektaklu w teatrze W. Horzycy w Toruniu.

Bożena Kilaszewska wraz pasjonatami sztuk teatralnych

 

Czytaj więcej o: "Jedna kropla zła nasącza jadem całe nasze dobro"

I miejsce Huberta Czarnowskiego z klasy III BC w konkursie Techniki Solarnej Program ”Junkers szkoli” Roberta Boscha

2019-03-07
Powiększ zdjęcie

W roku 2018/2019 nasza szkoła bierze udział w Programie ”Junkers szkoli” Roberta Boscha. Do programu przystąpiło 7 uczniów z klasy III BC. Celem programu jest zapoznanie uczniów z technologiami wykorzystywanymi w urządzeniach grzewczych, ich funkcjonowaniem oraz aspektami ekonomicznymi związanymi z ich eksploatacją.

W dniu 6.03.2019 uczeń klasy 3 BC Hubert Czarnowski z rąk Dyrektora Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska Pana Józefa Pyrczaka odebrał nagrodę, którą zdobył w konkursie Techniki Solarnej. Zwycięzca wygrał detektor uniwersalny Bosch o wartości 199 złotych, który przyda się mu w pracy zawodowej.


Gratulujemy wysokich wyników!

Życzymy powodzenia w przyszłości!

 

Czytaj więcej o: I miejsce Huberta Czarnowskiego z klasy III BC w konkursie Techniki Solarnej Program ”Junkers szkoli” Roberta Boscha