Kontakt

87-100 Toruń ul. Batorego 43/49
tel. 56 623 13 38

sekretariat@zsis.edu.pl

Kalendarium

Poniedziałek, 2019-06-17

Imieniny: Laury, Leszka
Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Uczniowie ZSIŚ na Inauguracji Toruńskiej Olimpiady Przedszkoli i Szkół

2018-09-22
Powiększ zdjęcie

W miniony poniedziałek odbyła się Inauguracja Toruńskiej Olimpiady Przedszkoli i Szkół. Wśród licznie zgromadzonych młodych sportowców na stadionie miejskim przy ul Bema, nie zabrakło uczniów Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska.

Zawody miały formułę towarzyską, a wynik sportowy był w tym przypadku sprawą drugorzędną, jak mawiał Pierre de Coubertin, pomysłodawca Igrzysk Nowożytnych, "Nie liczy się wynik a sam udział w zawodach".

 

Czytaj więcej o: Uczniowie ZSIŚ na Inauguracji Toruńskiej Olimpiady Przedszkoli i Szkół

Toruń - moje miasto

2018-09-22
Powiększ zdjęcie

Uczniowie klasy II AA zwiedzali w piątek w ramach lekcji wok toruńską Starówkę wpisaną w 1997 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W czasie spaceru uczniowie poznali historię założenia miasta, zobaczyli najważniejsze zabytki z okresu gotyku - kościół NMP, mury miejskie z XIII wieku wraz z Krzywą wieżą, Dom Kopernika, Ratusz. Przechodząc koło Krzywej Wieży postanowili, tak jak turyści z całej Polski i świata, sprawdzić swą prawdomówność i uczciwość. Zadanie okazało się bardzo trudne - lecz przyszli architekci krajobrazu to osoby kreatywne - można sprawdzić swą prawość nie tylko stając jak najbliżej ściany, ale zmieniając perspektywę - i stanąć na rękach! Brawo dla sprawności fizycznej. O historii Torunia i jego legendach (głaskać osiołka na Starym Rynku - czy go unikać?) opowiedziała Pani Bożena Kilaszewska nauczycielka wok i przewodnik miejski.

 

Czytaj więcej o: Toruń - moje miasto

Dni Energii w Toruniu

2018-09-22
Powiększ zdjęcie

W ubiegłym tygodniu kolejny już raz odbyły się Toruńskie Dni Energii. W pierwszym dniu imprezy liczna reprezentacja naszych uczniów wzięła udział w seminarium poświęconym energii odnawialnej. Młodzież z klas drugich, trzecich i czwartych kierunku technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz technik inżynierii środowiska i melioracji była słuchaczami 6 niezwykle interesujących wykładów. Poruszano na nich tematy związane z ochroną powietrza, najnowszymi technikami pozwalającymi na ogrzewanie i schładzanie obiektów oraz możliwością zdobycia dofinansowania na inwestycje energooszczędne w naszych domach.

 

Czytaj więcej o: Dni Energii w Toruniu