Kontakt

87-100 Toruń ul. Batorego 43/49
tel. 56 623 13 38

sekretariat@zsis.edu.pl

Kalendarium

Wtorek, 2019-01-22

Imieniny: Dominiki, Mateusza

ZSIŚ z wizytą w PGE Toruń S.A.

Na przełomie listopada i grudnia 2018 roku uczniowie Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu wzięli udział w cyklu spotkań w PGE S.A. w Toruniu. Spotkania skierowane były do uczniów Technikum inżynierii środowiska i melioracji oraz Technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

 

Podczas kilku wizyt nasi uczniowie brali udział w wykładach na temat PGE Toruń S.A., które przedstawiały zasadę pracy nowej elektrociepłowni oraz pokazywały różnice pomiędzy wcześniejszą i aktualną budową i zasadą działania ciepłowni. Następnie zwiedzali z przewodnikami nową instalację elektrociepłowni gazowej, gdzie zapoznali się z nową instalacją, między innymi turbiną gazową typu lotniczego (jak w modelu Boeinga) produkującą energię elektryczną, akumulatorem ciepła, kotłami odzysknicowe, w których produkowane jest ciepło. Dowiedzieli się kilku ważnych aspektów, które są niezbędne w pracy turbiny, kotła odzysknicowego, a także elektrociepłowni.

Na koniec każdy otrzymał podarunek z logo PGE, a także uczniowie klas 4 informacje o nowych stanowiskach pracy, natomiast uczniowie młodszych klas informację o możliwości odbycia praktyk zawodowych.

 

Galeria

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie