Kontakt

87-100 Toruń ul. Batorego 43/49
tel. 56 623 13 38

sekretariat@zsis.edu.pl

Kalendarium

Wtorek, 2018-12-11

Imieniny: Biny, Damazego

Projekt eTwinnig - Europejska Współpraca Szkół w ZSIŚ

Technikum nr 9 realizuje w roku szkolnym 2017/18 projekt eTwinnig - Europejska Współpraca Szkół. Projekty eTwinning odbywają się w ramach programu Unii Europejskiej  Erasmus+.

Bieżący projekt nosi nazwę: „Mein Land unter der Luppe” („Mój kraj pod lupą”) i trwa od listopada 2017 r. Zakończenie projektu przewidziane jest  na czerwiec 2018 r. W projekcie bierze udział grupa 15 uczniów z klasy II BC. W projekcie współpracujemy ze szkołami ze Słowacji, Turcji i Belgii. Projekt ten realizowany jest za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych i odbywa się w języku niemieckim.

 

Celem projektu jest między innymi kształtowanie kompetencji językowych, umożliwienie komunikacji w języku obcym, rozwijanie umiejętności pracy zespołowej, kreatywności uczniów, zawiązywanie przyjaźni z uczniami ze szkół partnerskich oraz kształtowanie otwartości na inne kultury.

Uczniowie mają także możliwość poszerzenia wiedzy o naszym kraju, innych krajach europejskich oraz rozwijania swoich umiejętności posługiwania się technologią informacyjno-komunikacyjną.

Koordynatorem projektu jest nauczycielka języka niemieckiego, pani Hanna Mierzejewska.

 

Galeria

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie