Medal Komisji Edukacji Narodowej dla Pani Bożeny Kilaszewskiej

W poniedziałek 18 października w Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika uhonorowano grupę nauczycieli i pracowników oświaty z rejonu toruńskiego.  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wręczono odznaczenia państwowe, resortowe, Nagrody Ministra Edukacji i Nauki oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Miło nam poinformować, że wśród odznaczonych Medalem Komisji Edukacji Narodowej znalazła się Pani Bożena Kilaszewska - nauczyciel języka polskiego.


Pani Bożena z ogromną pasja i zaangażowaniem przekazuje wiedzę uczniom, nieustannie podnosi swoje kwalifikacje i umiejętności - ukończyła studia podyplomowe z zakresu wiedzy o kulturze, a także kurs dla przewodników turystycznych po Toruniu.

▪️Swoją wiedzę wykorzystywała organizując dla uczniów spacery tematyczne „Toruń - moje miasto”.

▪️Od 2006 r. corocznie pracowała jako egzaminator i egzaminator powtórnego sprawdzania przy sprawdzaniu arkuszy maturalnych

▪️Prowadziła dodatkowe zajęcia teatralne, których celem było rozwijanie uzdolnień aktorskich i recytatorskich, a także inicjowała wyjścia na wieczorne spektakle teatralne w Teatrze W. Horzycy w Toruniu. 

▪️Przygotowywała scenariusze uroczystości szkolnych i okolicznościowych akademii. 

▪️Angażowała się w promocję szkoły podczas giełd, wyjazdów do gimnazjów - a w ostatnich latach na Facebooku szkoły. 

▪️Jako wychowawca dokłada starań, by rozpoznawać i rozwiązywać problemy edukacyjne i wychowawcze uczniów. Dzięki postawie szczerości, otwartości i gotowości do dialogu ma bardzo dobry kontakt z uczniami i rodzicami.

Gratulujemy Pani Bożenie Kilaszewskiej i życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej!